Anadolu-Sen Konfederasyonu 1. Olağan Kongresi Yapıldı...

 / HABERLER

ANADOLU EKSEN KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKALARI KONFEDERASYONU 1. OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI.

Anadolu Eksen Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu Türkiye Genelinden gelen delegelerin katılımı ile Gölbaşı Öğretmenevinde Gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Dr. Nazif Öztürk’ün yaptığı genel kurul, Anadolu Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Güçlü’nün yaptığı açılış konuşması ile başladı. Genel Başkan Güçlü, Anadolu Eksenin kamu çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarını koruyup genişletmek ile toplumun sosyal kültürel ekonomik çıkarlarını bir potada eriterek, Milli, Sivil, Katılımcı ve Manevi Değerlere bağlı olmayı kendine ilke edinen güçlü ve ilkeli sendikacılığın öncüsü olma ideali ile Anadolu Sen Konfederasyonunun yola revan olduğunu ifade etti. GÜÇLÜ, ülkemizin bugün zor bir süreçten geçtiğini, milli meselelerde, siyasal ve sivil toplum örgütlerinin çok hassas davranmasını, ortak değerlere vurgu yaparak toplumsal huzuru ve güveni temin edecek söylemler ve eylemler içinde olması gerektiğinin altını çizdi. Mustafa Güçlü gönül ve ruh dünyamızın coğrafyasında bulunan ülkelerdeki kan ve göz yaşının milletimizi derinden yaraladığını, küresel güçlerin bölgemizde ve ülkemizde kaos çıkartarak huzur ve güvensizlik ortamı tesis etmeye çalıştığını, buna karşı millet olarak uyanık olmamız gerektiğini belirtti.

Yapılan protokol konuşmalarından sonra yapılan oylamada Anadolu Sen Konfederasyonu Genel Başkanlığına Mustafa Güçlü oybirliği ile seçildi. Yönetim Kuruluna ise Serkan Güçlü, Zekeriya Özben, Halil Eriklioğlu, Mesut İbrahim Karahan, Murat Gökdağ, Tuncay Osman Kahyaoğlu, Burhan Demirtaş, Erdoğan Daşkın ve İlyas Ağca seçildi.

Çalışma ve Sosyal Bakanı Sayın Süleyman SOYLU, Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN, Eski Tapu ve Kadastro Strateji Dairesi Başkanı Ak Parti Erzurum Milletvekili Sayın Orhan DELİGÖZ TBMM deki bütçe görüşmelerinden dolayı kongreye katılamadıklarını belirterek tebrik telgrafı gönderdi. Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa KAMALAK’ın da telgraf gönderdiği kongreye Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve BBP İlçe Başkanları ve Belediye Meclis Üyeleri de iştirak etti. Ayrıca İmkon Genel Başkanı Tahir TELLİOĞLU İlesam Genel Başkanı Sayın Mehmet Nuri PARMAKSIZ ve Dr. Lütfi ŞAHSUVAROĞLU katıldı.

 Tüm Kamu Çalışanlarına Hayırlı Olsun.

ANADOLU EKSEN KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKALARI KONFEDERASYONU

 Okunma Sayısı : 507         05 Mart 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 386689

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.